תאורה לבתי כנסת

בית כנסת, כמשתמע משמו, הנו בראש ובראשונה מקום להתכנסות קהילתית למטרות תפילה, הודיה ועבודת השם.
בתי כנסת פתוחים במשך שעות רבות בבקרים ובערבים, ובחלק מהמקרים משרתים את המתפללים אפילו עד לשעות הקטנות של הלילה, כמו גם לפני זריחת החמה.
לפיכך, מעבר להיותו של האור מוטיב חשוב ומשמעותי בקודש, נודעת חשיבות רבה לתכנון ועיצוב נכונים של התאורה בבתי הכנסת.
חברת בר עמי תאורה, המתקדמת והמובילה בתחומה בישראל, מציעה מגוון רחב ואיכותי של פתרונות וגופי תאורה לבתי כנסת, כמו גם ייעוץ מקצועי וסיוע בתכנון נכון של מערך התאורה במקום.
קבלו השראה מתצלומי הפרויקטים שלנו בבתי כנסת שונים ברחבי הארץ, והמשיכו לקרוא אודות כל מה שחשוב לדעת בנוגע לעיצוב, תכנון ומיקום נכונים, אסתטיים וחכמים של גופי התאורה בבית הכנסת.

למה לבחור בשירות של בר עמי

חברת בר עמי מעצבת, מייצרת ומשווקת גופי תאורה, וכן מסייעת בתכנון ועיצוב תאורה בבתי כנסת רבים ברחבי הארץ, בהתאמה מלאה לסגנון הייחודי של כל אחד מהם, ולצרכים הקיימים בו.
ישנם אלמנטים רבים וחשובים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון מערך התאורה בבית כנסת, תוך התחשבות במקומות הישיבה של המתפללים, תאורת ארונות הקודש, ועיצוב נכון של החלל.
לפיכך, בנושא קריטי כמו עיצוב תאורה בבית כנסת, הבחירה בחברה מקצועית מנוסה ואמינה כבר עמי, מעניקה לכם יתרונות חשובים:

 • אמינות, ניסיון ומקצועיות: היות ותכנון מערך התאורה בבית הכנסת הוא לא עניין של מה בכך, חשוב שתבחרו בחברה אמינה, בעל ניסיון מוכח ומקצועיות ללא תחרות כמו בר עמי.
  הרשימה הארוכה של הפרויקטים המוצלחים שביצענו, הכוללת בתי כנסת רבים ברחבי הארץ, מעידה בפני עצמה על רמת המקצועיות והשירות שתקבלו מאתנו.  
 • ייעוץ מקצועי וסיוע בתכנון התאורה בבית הכנסת: כדי לבחור תאורה חכמה, שחוסכת בהוצאות החשמל, מאפשרת פיזור נכון של האור בחלל ושומרת על אווירה מתאימה – אתם צריכים להסתמך על ייעוץ מקצועי כמו שרק המומחים של בר עמי, שצברו ניסיון רב בתחום, יכולים לתת לכם.
 • חשיבה עיצובית מפותחת: הפן העיצובי ויצירת האווירה הראויה, מהווים היבט מרכזי בעיצוב מערך התאורה בכל בית כנסת.
  אנו לא מסתפקים בסיוע לבחירת תאורה חסכונית, ובפיזור אור נכון ומועיל, אלא מעניקים ללקוחותינו ערך מוסף, הטמון בחשיבה עיצובית מפותחת, תוך רגישות לאופיו הייחודי של בית הכנסת.
 • חדשנות ופיתוחים עדכניים: חברת בר עמי שוקדת כל העת על פיתוח פתרונות חדשניים בתחום התאורה, והבחירה בה יכולה לאפשר לכם ליהנות מהמוצרים העדכניים ביותר בתחום.
 • חיסכון והתייעלות: בחירה בגופי תאורה חסכוניים ופיזורם הנכון, יכול לייעל את פיזור האור, לאפשר שהות נוחה יותר לקהל המתפללים, ובה בעת לחסוך בהוצאות החשמל של המקום.

בחירה נכונה של תאורה לבית כנסת

תאורה נכונה וחכמה לבית כנסת חייבת להיות גם עוצמתית דיה וגם חסכונית, לכסות באופן מספק ואחיד את החלל, וגם לתרום לכינון האווירה המתאימה. 
ריכזנו עבורכם את הטיפים החשובים ביותר בעת תכנון מערך תאורה לבית כנסת, והרי הם לפניכם:

 • בחירה בתאורה עוצמתית מחד ורכה מאידך: התאורה בבית הכנסת צריכה להיות בעוצמה מספקת על מנת לאפשר קריאה באותיות הקטנות ביותר בכתבי הקודש, אך גם רכה מספיק כדי ליצור אווירה המאפשרת התכנסות פנימה, ועל מנת למנוע עייפות ומאמץ יתרים בעת התפילה.
 • חסכנות: בתי כנסת רבים מהווים גופים שנתמכים על ידי תרומות ותקציבים ציבוריים, ולכן חשוב שיתנהלו בחסכנות, אשר מאפשרת ניצול מיטבי של המשאבים.
  בחרו בתאורת לד חסכונית, שמאפשרת צמצום משמעותי בהוצאות החשמל והנה גם אקולוגית יותר.
 • פיזור שווה ואחיד של התאורה: בית הכנסת מתפרש על חלל גדול למדיי, אותו יש להאיר באופן שווה, שייתן מענה ותחושה נינוחה לכל הבאים בשעריו.
 • הפן העיצובי: כשמדברים על עיצוב תאורה בבתי כנסת, קיימת חשיבות רבה לא רק להיבטים הפרקטיים, אלא גם לפן העיצובי.
  חשוב שנראות בית הכנסת תהיה צנועה מחד ומעוררת השראה מאידך, ועל כן יש לבחור בחכמה גופי תאורה ובנברשות מתאימים, שישתלבו היטב בסגנון האדריכלי של המקום, ויתרמו לכינון אווירה מקודשת והולמת.