בתים פרטיים

בימים עברו, היה מגיע אחר כבוד החשמלאי, תולה מספר נורות ליבון על חוט חשמל באזורים שונים בבית – ונגמר הסיפור.
הימים הללו חלפו מזמן, וכיום גופי התאורה המודרניים לבתים פרטיים הנם אסתטיים ודקורטיביים, ומהווים פריט עיצובי לכל דבר, שתורם תרומה משמעותית לכינון האווירה הרצויה בבית.
חברת בר עמי תאורה, המובילה בתחומה בישראל, מייצרת ומשווקת מבחר רחב ואיכותי של גופי תאורה מעוצבים לבית, ומעניקה ייעוץ מקצועי ועיצובי בתהליך תכנון מושכל של מערך התאורה.
עיינו בגלריית התמונות משלל הפרויקטים שלנו בבתים פרטיים שונים, והמשיכו לקרוא אודות כל מה שחשוב לכם לדעת על עיצוב אופטימלי של התאורה בביתכם.

למה לתת לבר עמי לתכנן את התאורה אצלכם בבית

חברת בר עמי, מעניקה ליווי בתהליך תכנון מערך התאורה בביתם של לקוחותיה, הנשען על ניסיון רב שנים, מומחיות מקצועית וידע מקיף.
כשבר עמי מסייעים לכם לתכנן את התאורה בביתכם, אתם נהנים מיתרונות משמעותיים:

 • אמינות, ניסיון ומקצועיות: תכנון מערך התאורה בביתכם מהווה היבט שמשפיע מאוד על נראות החלל, האווירה הנוצרת ואיכות החיים היומיומית, ולכן חשוב לקבל הכוונה מחברה אמינה, בעלת ניסיון מוכח ומקצועיות ללא תחרות כמו בר עמי.
  רוצים להתרשם מהניסיון שלנו?
  התבוננו בתצלומי הפרויקטים שביצענו וברשימת לקוחותינו הידועים. 
 • התאמה מלאה לטעמם האישי של לקוחותינו: אצלנו כל פרויקט שונה ממשנהו, כל לקוח או לקוחה הם מיוחדים, וכל בית שאנו מסייעים בעיצוב מערך התאורה בו, מהווה עולם בפני עצמו.
  אנו רותמים את ניסיוננו ואת הידע המקצועי הרב שצברנו למטרת עיצוב התאורה בבתיהם של לקוחותינו, וזאת תמיד מתוך קשב, רגישות והתאמה מלאה לצרכים ולטעם העיצובי האינדיווידואליים שלהם.
 • חשיבה עיצובית מתקדמת: ההיבט העיצובי, כאמור, מהווה פן חשוב ומרכזי בבחירת גופי התאורה ופיזורם הנכון באזורי הבית השונים.
  לכן, בחברת בר עמי שמים דגש לא רק על הפרקטיות, אלא גם על הנראות של מערך התאורה הנבחר.
 • חדשנות ופיתוחים עדכניים: מהנדסינו שוקדים כל העת על פיתוח פתרונות חדשניים בתחום התאורה, והמעצבים שלנו משיקים גופי תאורה חדשים ומרהיבים ללא הרף, ולכן הבחירה בבר עמי מבטיחה לכם את המילה האחרונה בתחום.
 • חיסכון והתייעלות: בחירה בגופי תאורה חסכוניים ופיזורם הנכון בחלל, הנם ערובה לנוחות, איכות חיים גבוהה יותר וחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל.

 

5 הטעויות הגדולות

עם כל הרצון הטוב, כשבאים לבחור גופי תאורה, ישנן מספר טעויות קריטיות שאנשים רבים נוטים לחזור עליהן.
ריכזנו עבורכם את חמש הטעויות הגדולות שנפוצות בעת בחירת תאורה לבית, על מנת שתהיו מודעים אליהן ותוכלו להימנע מהן:

 • תאורה מסנוורת: בחירת גופי תאורה המפיצים אור חזק, ומיקומם ישירות מעל אזורי הישיבה בביתכם, עלולה לסנוור אתכם ואת כל מי שמתיישב מתחת למנורות הללו.
  במקום תאורה מרכזית בתקרה, ניתן לבחור בתאורת קיר, שמפיצה אור לחלל מבלי לסנוור, ולשלב עמעמים (דימרים), על מנת לווסת את העוצמה.
 • ריבוי מוגזם של גופי תאורה: גופי תאורה רבים מדיי, עלולים ליצור מראה זול ולהפיץ אור רב מהנחוץ.
  אם אינכם רוצים שהבית ייראה כמו חנות תאורה, היו זהירים עם המינונים ובחרו בסגנון מרכזי אחד לכל גופי התאורה.
 • מעט מדיי מפסקים: מפסקים הם לא המקום לחסוך בו בעת תכנון מערך תאורה לביתכם.
  כשמספר גופי תאורה מחוברים כולם לאותו המפסק, אין לכם אפשרות ליצור אפשרויות הדלקה שונות ליצירת מצבי אווירה מגוונים, ובסופו של דבר, אתם נגררים לצריכת חשמל מיותרת.
  חברו כל גוף תאורה למפסק משלו, וכך תוכלו לשלוט ולכוון את התאורה בגמישות, בהתאם לסיטואציה ולצורך.
 • טעויות בבחירת גווני התאורה: תאורה קרה ולבנה מדיי בחדר השינה פוגמת באווירה האינטימית, ואילו אור צהבהב ורך במטבח, עלול להיות חלש מדיי ביחס למה שאתם זקוקים לו כדי לבשל בנוחות.
  בחרו בתאורה חמה לאזורים בהם תרצו ליצור אווירה אינטימית ונינוחה, ובאור לבן וחזק במקומות בהם הוא דרוש מבחינה פונקציונאלית.
 • שימוש בתאורה דקורטיבית במטבח: עם כל היופי בגופי התאורה הדקורטיביים, יש לזכור שהם מותאמים בעיקר לתאורה חמה ועדינה.
  לכן במטבח, היכן שאתם מבשלים וחותכים מזון בסכינים חדות, מוטב לוותר על גופי התאורה המעוצבים והעדינים, ולהעדיף אור לבן וממוקד בשילוב עם ספוטים ופסי  צבירה, המכוונים למשטח העבודה ולשאר האזורים הרלוונטיים.

טיפים מנצחים לבחירת גופי תאורה באזורים השונים בבית

כל אזור ואזור בביתכם, מחייב חשיבה ספציפית בכל הנוגע לבחירת גופי תאורה באופן נכון, מבחינה פונקציונאלית ואסתטית גם יחד.
לפניכם טיפים מנצחים לבחירה מושכלת וחכמה של גופי תאורה לאזורים השונים בבית:

 • בחרו במספר תרחישי תאורה לסלון: על מנת ליהנות ממספר תרחישי תאורה, שיתאימו למצבים ולעיתויים שונים בסלון ביתכם, מומלץ לבחור באפשרויות הדלקה שונות.
  הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לשלב בין מספר גופי תאורה שונים, שלכל אחד מהם מתג משלו.
 • קחו בחשבון את גווני הקירות ומשטח העבודה במטבח בעת בבחירת התאורה: השפעת גווני הקירות, החיפויים ומשטח העבודה במטבח על עוצמת החזרי האור מגופי התאורה היא רבה, ויש להתחשב בה בעת התכנון.
 • שלבו בחכמה בין נקודות התאורה במטבח על מנת להאיר אזורים רלוונטיים: גוף תאורה מרכזי בודד עשוי להיות פחות מתאים במרחב כמו המטבח, בו אתם זקוקים לאור ממוקד במספר אזורי עבודה עיקריים.
  לפיכך, השתמשו בספוטים וגופי תאורה מתכווננים, על מנת לכוון את האור בדיוק למקומות בהם הוא נחוץ.
 • התאימו את גוף התאורה בפינת האוכל לשפה העיצובית במרחב זה: היות וגוף התאורה בפינת האוכל יהיה, במרבית המקרים, בעל נוכחות דומיננטית, רצוי להתאימו לצורת השולחן, לסגנון העיצובי ולגוונים הבולטים באזור זה.
 • לחדר השינה העדיפו גופי תאורה צמודי קיר עם עמעם (דימר): העמעם יסייע לכם ליצור אווירה רומנטית, ואילו גופי התאורה צמודי הקיר יהיו פונקציונאליים ונוחים יותר ביחס לתאורה מרכזית.
 • שלבו בחדר השינה גופי תאורת לד מתכווננים לקריאה: כך תוכלו ליהנות מקריאת ספר טוב לפני השינה, מבלי להפריע לבן הזוג.
 • בחדר הרחצה בחרו בגופי תאורה שקועי תקרה: זה ייצור מראה נקי ופונקציונאלי, בעיקר במקרים בהם התקרה בחדר מונמכת.
 • סביב המראה בחדר הרחצה שלבו תאורה הלוגנית: תאורה הלוגנית הממוקדת לאזור המראה, תאפשר לכם לראות את עצמכם בבהירות, ותשמור על גוון עורכם המשתף בראי בדיוק כפי שהוא במציאות.
 • לכל אזור בגינה בחרו את גוף התאורה המתאים עבורו: שלבו בין תאורה לסימון שבילים, ספוטים וזרקורים בגוונים שונים לצמחייה ולזריקת אור לאזור הגריל, צמודי קיר לאזורים נוספים, וגוף תאורה ייעודי מעל לפינת האוכל.

שאלות נפוצות

"מהם העקרונות בבחירת הקו העיצובי של גופי התאורה לבית?"
בבחירת גופי התאורה לבית יש להסתמך על הסגנון העיצובי בכל חדר וחלל בבית, כמו גם על הצורות והגוונים השולטים בו.
אחידות של צבע, צורה וסגנון, בין פריטי העיצוב והריהוט לגופי התאורה – יבטיחו תוצאה הרמונית ואסתטית.

"מהו סוג הנורות הבטיחותי ביותר?"

תאורת לד הנה, ללא ספק, הבטיחותית ביותר בשוק.
בטיחותה של תאורת הלד טמונה הן בכך שהיא לא מתחממת, ולכן גם לא מסכנת אתכם בכוויות בעת המגע הישיר בנורה, וכן בהיעדר חשיפה לרכיבים המאירים שבתוכה (בשונה מנורות הלוגן שמתחממות מאוד וחושפות אתכם לרכיבים המאירים בעת החלפתן).

"איך אפשר לדעת מהו גודל גופי התאורה הנכון לכל אזור בבית?"

רצוי לעבוד עם מה שמכונה 'מידות ויזואליות', כלומר על פי העין.
חדר שתקרתו מונמכת או שטחו מצומצם, יתאים יותר לגופי תאורה קטנים יחסית או לשקועי תקרה וקירות, ולעומת זאת מרחב גדול מחייב גוף תאורה גדול יותר, הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה עיצובית.

"איך אפשר לדעת באופן מוחשי כיצד ישתלב גוף תאורה מסוים בחלל הבית?"

המומחים שלנו בבר עמי ישמחו לסייע לכם בהדמיות מחשב, על מנת שתוכלו לקבל המחשה ויזואלית של שילוב גופי תאורה שונים בחלל ביתכם.

"איך אפשר לתכנן תאורה עדכנית ומקורית בחצר הבית?"

תאורת רצפה, השקועה מתחת למרצפות זכוכית שקופות, עמודי תאורה היוצרים אווירה ייחודית, מנורה מסוגננת התלויה מגג הפרגולה וספוטים המפיצים אור צבעוני – הם חלק מהרעיונות המקוריים שיכולים לשדרג לכם את עיצוב הגינה.
המומחים של בר עמי ישמחו להציע לכם רעיונות רבים נוספים, בהתאמה לגינה שלכם ולטעמכם האישי.